Sportovní vybavení a potřeby, krejčovství na míru - konig.cz Sportovní vybavení a potřeby, krejčovství na míru - konig.cz
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

cat_ikon

ZERO WASTE TAŠKY

Cirkulární ekonomika.

Jako provozovatele „technického krejčovství“ nás už přes dvacet let trápí velký podíl odpadu, který vzniká při šití velkých výrobků – obalů windsurfingů, lodí, automobilů, hudebních nástrojů atd… To, že je odpad započítán do ceny výrobku, nám trápení neubralo, nejde zde o peníze, ale o to, že z těch odpadů by šlo vyrobit ještě plno užitečných „kousků něčeho“, co by mohlo potěšit kohokoliv.

A tak se jednou žena rozhodla, že to tak nenechá, a začala odpad z výroby odvážet domů, a když jej tam bylo dostatečné (rozuměj – „neuvěřitelné“ ) množství, vyhlásila pro kamarádky „ čtvrteční babinec“. Tedy den, kdy ty movitější, které vlastnily kufříkový šicí stroj, i ty které jej nevlastnily, se u nás doma slezly a posilněny vínem, produkovaly z odpadu nějaké ty „užitečné“ kousky.

Časem se čtvrtky rozpadly, snad neochotou partnerů k odvozu svých podnapilých ekošvadlen, snad jejich pracovní vytížeností, až jedinou trvalkou zůstala zakladatelka - moje žena Hana.

V tomto oddělení firemního eshopu tedy máte možnost ocenit její snahu o „nezaneřádění“ naší planety odpadem. Nenajdete tu žádné sériové dílenské produkty, ani žádnou čínskou jednorázovou výrobu, jsou to domácí výrobky různých tvarů a velikostí, většinou každý v jiném designu, s různými logy a různými zipy, prostě ušité ze všeho, co by jinak skončilo na skládce, což nechceme. Jde o materiál z odřezků, nebo z rezerv na různé minulé zakázky, nebo o špatně nařezaný materiál, nebo o špatně objednaný materiál, který jsme se styděli dodavatelům vrátit, protože jsme to prostě podělali, vlastně naši zaměstnanci, aniž by to jakkoli nahradili a „zašili“ to před námi ve skladu a my to po letech našli. Málokdy najdete dva stejné kusy, žena zpracuje pokaždé jiné popruhy, jiné látky, jiné lemovky, jiné zipy. Trochu Vám to nahrává ke skládání nekonečné řady různých výrobků, které přibývají tak, jak odpady vznikají. 

Výrobky jsou většinou TAŠKY – tedy něco, co můžete opakovaně použít k nákupům, aniž byste zatěžovali přírodu s jednorázovkami za pár korun od kasy v supermarketu. Tašky můžete vozit v kufru auta, nebo se úhledně složí doma na předsíni do pohotovostní polohy, mohou se do nich střádat plastové odpady cestou k barevným kontejnerům, nebo poslouží na stěhování čehokoliv kamkoliv. Hana se snaží taškám vždy dávat něco navíc, co Vám běžná igelitka, nebo papírovka prostě nedá – tedy pevnost, nebo vzhled, nebo izolační schopnost, nebo skladnost, nebo efektní barevnost. 

Po období rozdávání těchto výrobků kamarádům jsem se rozhodl je umístit sem, na e-shop, za ceny, které alespoň částečně nahradí ten „promarněný“ čas, který Hana věnuje záchraně odpadu. Budeme moc rádi, když si výrobky objednáte a budeme moc rádi, když přijmete tu skutečnost, že se vzhled může trochu lišit od toho zde uvedeného. Kdybych totiž chtěl každou tašku přesně nafotit a zveřejnit, nedělal bych nic jiného a to by ničemu neprospělo.

Nákupem zboží v tomto oddělení nepřispějete na zřízení SOS vesničky, ani nepodpoříte žádné jiné „bohulibé“, nebo EUprojekty, výrobky jsou zatížené standardní daní z pracovitosti ( rozuměj - přidané hodnoty ) a potěší nás, když nebudete po 22 dvou měsících požadovat výměnu zdarma ve dvouleté záruce, kterou tašky při rozumném využití hravě přežijou, stejně jako nebudete uplatňovat „zvrácené“ vrácení zboží v nesmyslné lhůtě i s poštovným, ale nijak Vás k tomu nemůžeme nutit, zákon je zákon a obchodní podmínky hovoří jasně ve prospěch zákazníka. 

Nákupem vyjádříte svůj souhlas s ručním zpracováním našeho odpadu, aby ta naše planeta vydržela pod sluncem trochu déle zelená, vyjádříte svůj dík Haně se střiháním a skladováním látek, a mě tím vzkážete, že má smysl mít uprostřed obýváku průmyslovej šicí stroj a z varné desky vytaženej kabel na 380V, aby ten stroj šil.

A na závěr naše motto – „Recyklace je skvělá, ale ještě lepší je neprodukovat odpad“. Proto vznikají naše ZERO WASTE TAŠKY.

Děkujeme za Vaši podporu tomuto projektu, nejvíc nás potěší Vaše fotka s naším výrobkem do našeho mailu , ať už s ním budete kdekoliv. 

Značky: 

Vše

text za obsahem kategorie